Dobór fotelika samochodowego

Najbardziej podatnym tematem dla wszelkiej maści ekspertów jest sprawa doboru fotelika do samochodu i szeroko pojętego bezpieczeństwa dziecka w samochodzie. Spróbujmy zatem zmierzyć się z tym tematem.
RWF, FWF, ADAC, OAMTC, ANNB, TEST PLUS, to jedynie kilka najpopularniejszych skrótów używanych w kontekście doboru fotelika. Może wydawać się, że tajemnicze symbole powstały głównie po to, aby wywoływać konsternację zdezorientowanych rodziców,a czasami poczucie wyższości sprzedawcy, który często używa ich według własnego uznania i swojej czasami niestety ograniczonej wiedzy. Część rodziców po pierwszym kontakcie z tym zagadnieniem będzie zarywać noce szukając podpowiedzi na blogach bądź forach internetowych. Część jednak pozostanie w niepewności, czy dokonany przez nich wybór jest optymalny dla bezpieczeństwa ich dziecka.

Kolejnym nieocenionym narzędziem jest pomoc wszelkiej maści ekspertów, których działania podyktowane są często względami komercyjnymi w stosunku do konkretnej marki a przez to rzeczeni eksperci stają się delikatnie mówiąc mało obiektywni  i wiarygodni.

Co zatem o fotelikach samochodowych przed zakupem powinien wiedzieć każdy rodzic

1.JEST ON NIEZBĘDNY I KONIECZNY. (nie tylko dlatego, aby nie dostać mandatu)
2.ZADANIEM FOTELIKA JEST ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA  (nie wyklucza to zapewnienia wygody, ta jednak jest na drugim bądź równorzędnym miejscu)
3. FOTELIK NIE JEST GAŻETEM (nie musi być piękny ale jak najbardziej może)
4.MUSI BYĆ PRAWIDŁOWO ZAMONTOWANY (najlepszy źle zamontowany fotelik staje się najgorszym)
5.WAGA DZIECKA JEST PODSTAWOWYM KRYTERIUM DOBORU FOTELIKA
6. FOTELIK MUSI PASOWAĆ DO SAMOCHODU (jak buty do sukienki, czyli idealnie i nie chodzi tu o kolor tapicerki)

Te wszystkie rzeczy fotelik MUSI całą resztę już tylko może. A może wiele. Może mieć dużo gwiazdek w testach bezpieczeństwa, może nie mieć ani jednej będąc bardzo bezpiecznym. Może zapinać się na stelażu wózka, może nawet mieć wbudowane głośniki do słuchania bajek. Może jeszcze wiele, wiele rzeczy i  bardzo dobrze bo postaramy się je wszystkie opisać a więc pracę na najbliższe miesiące mamy zapewnioną. I BARDZO DOBRZE….